Úvodná stránka Kde sme boli
Zážitky zo splavov a iných akcií.


Tomu hovoria ekológia. Vytlačiť
Utorok, 08 Február 2011 14:38

Asi pred rokom som napísal na http:// www.forum.kayak.sk/index.php príspevok, v ktorom som sa zamýšlal nad kocúrkovom v súvislosti s ochranou prírody, hlavne Hrona. Bohužiaľ od tej doby sa veci nielen že nepohli k lepšiemu, ale z plánovaných 38 vodných elektrární ich postupne niekoľko pribudlo. Napriek tomu to ľudia, ktorí majú radi prírodu, prostredie v ktorom žijeme a Hron, to nevzdávajú a robia, čo môžu. Jednou z možností je aj podpis pod petíciu, ktorej cieľom nieje totálne zastaviť výstavbu, ale prinútiť zainteresovaných, aby zľavili zo svojej lakomosti ( za čo najnižšie náklady na úkor prírody) a hľadali kompromisné riešenia aj vprospech prírody, rýb i vodákov.

Na webovej stránke rioGranus ( kliknúť na logo vpravo) je petícia, ktorej vyplnením a odoslaním podporíte dobrú vec !(MODRÝ         ŠTVOREC - a zaujímavé v ňom je aj video ! )

PETIČNÁ KAMPAŇ JE UŽ UKONČENÁ  ! ! !

Posledná zmena na Štvrtok, 13 November 2014 12:18
 
Silvestrovska vychadzka na Žibricu Vytlačiť
Napísal Peter Juhas   
Štvrtok, 30 December 2010 11:58

Silvestrovská vychádzka 2010 - na Žibricu.

Pod velením Vlada sa vydarila. Malé posedenie u Vlada, koláčiky a prípitok. Potom prechádzka a chvíľka pri ohníku. Na koniec kapustnica a iné dobroty u Vlada. Bohužiaľ fotografie mám len z prestávky pri ohníku a vrcholového prípitku. Ktovie z čoho bolo tak veselo?

Posledná zmena na Nedeľa, 01 Máj 2011 17:32
Čítajte viac...
 
Zamkýnanie Hrona Vytlačiť
Utorok, 21 September 2010 17:24

V sobotu 18 septembra bol zamknutý Hron.

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite si na:

SPLAVUJETE RIEKY ? na tejto stránke !

Posledná zmena na Piatok, 23 December 2011 15:18
 
Malý Dunaj pre rodiny s deťmi Vytlačiť
Napísal Peter Juhas   
Utorok, 27 Júl 2010 19:59

Malý Dunaj pre rodiny s deťmi

uskutočnený v rámci projektu Nitrianskej komunitnej nadácie "Voľný čas na vode - splavy pre rodiny s deťmi".

Akciu podporili

 

Putovanie krajinou v kanoe. Malé dobrodružstvá v prúdoch vody. Tajomná noc na brehu rieky pri ohni, alebo noc v stane a zaspávanie pri šumení vody. Kto ako dieťa alebo aj dospelý nesníval o takomto zážitku. Ako vodáci sme na túto romantiku zvyknutí, ale rozhodli sme sa tieto zážitky predstaviť aj rodinám s deťmi, ktoré by sa na splav asi nikdy nedostali. Materiálno-technické zabezpečenie a logistika je trochu komplikovanejšia ako pri iných druhoch turistiky. Treba mať plavidlá, pádla, vesty, dopravu na miesto štartu aj z cieľa domov. Dnes sú firmy čo vám tieto služby zabezpečia, ale cena nie je vždy celkom romantická. Preto sme sa rozhodli s pomocou sponzorov aj vlastného klubového materiálu zorganizovať splav pre  rodiny s deťmi z Nitry, vybrané Materským centrom Klokanček. Pre päť rodín s deťmi sme v termíne od 15. 7. do 18. 7. pripravili splav Malého Dunaja.

 

Štartovali sme od mlyna v Tomášikove, kde sme prvú noc prespali. Vodné mlyny v takto zachovalom stave je možné nájsť už len na pár miestach.

Posledná zmena na Nedeľa, 26 December 2010 19:10
Čítajte viac...
 
Máme nové lode Vytlačiť
Napísal Peter Juhas   
Pondelok, 26 Júl 2010 21:41

 

Vďaka podpore Nitrianskej komunitnej nadácie a jej partnera Bramac a podpore Nitrianskeho samosprávneho kraja sa podarilo obnoviť "lodný" park klubu. Lode zakúpené z projektu Voľný čas na vode - splavy pre rodiny s deťmi č. 11B - 1. OKG/2010 budú slúžiť na organizovanie splavov pre rodiny s deťmi.

 

Zo získaných prostriedkov a prostriedkov klubu sme kúpili päť plastových kanoe Vydra NOE.

 

 

Posledná zmena na Nedeľa, 26 December 2010 19:11
Čítajte viac...
 
«ZačiatokPredošlý12345678910NasledujúcaKoniec»

 

Kto je prihlásený?

Aktuálne máme 11 hosťov prítomný

Prihlásenie

Ak si želáte vytvoriť účet kontaktujte administrátora: admin(zavinac)aquarius.skNávštevy

Počet zobrazení obsahu : 95441