Úvodná stránka Kde sme boli
Zážitky zo splavov a iných akcií.


Zelené Krivánske pleso 2011 Print

Na tento rok nám Paľo Kráľ v rámci akcie Čisté vody nám ponúkol  Zelené Krivánske pleso a Veľké Hincové pleso. Výstup na Zelené Krivánske ohodnotil ako ťažký, ale ak chcem môžme ísť čistiť. Netušili sme že, aké ťažké bude vystúpiť a najmä zísť dole. Súhlasili sme, ba ešte sme sa aj tešili :-) na novú lokalitu, lebo Veľké Hincove pleso sme už čistili. Zelené Krivánske leží vo Važeckej doline na východ od vrcholu Kriváňa v nadmorskej výške 2017 m. Do roku 1980 k nemu viedol turistický chodník. Dnes k nemu chodia TANAP-áci Važeckou dolinou, kde je chodník neprístupný pre verejnosť. Bohužiaľ tento chodník je husto zarastený a podľa Paľa by sme s krosnami a batohmi naloženými potápačskou výstrojov neprešli. Šli sme teda klasicky, po značke smerom na Kriváň a pod vrcholom sme zišli do záveru doliny. Odtiaľ sme sa morénou plesa šplhali hore, cez kosodrevinu.

Read more...
 
Dunajské ramená 2011 Print

Napriek predchádzajúcim slnečným teplým dňom nás v sobotu privítalo chladné a pochmúrne ráno. Krátko po raňajkách začalo pršať a pršalo takmer celý deň.

 

 

Read more...
 
Tomu hovoria ekológia. Print

Asi pred rokom som napísal na http:// www.forum.kayak.sk/index.php príspevok, v ktorom som sa zamýšlal nad kocúrkovom v súvislosti s ochranou prírody, hlavne Hrona. Bohužiaľ od tej doby sa veci nielen že nepohli k lepšiemu, ale z plánovaných 38 vodných elektrární ich postupne niekoľko pribudlo. Napriek tomu to ľudia, ktorí majú radi prírodu, prostredie v ktorom žijeme a Hron, to nevzdávajú a robia, čo môžu. Jednou z možností je aj podpis pod petíciu, ktorej cieľom nieje totálne zastaviť výstavbu, ale prinútiť zainteresovaných, aby zľavili zo svojej lakomosti ( za čo najnižšie náklady na úkor prírody) a hľadali kompromisné riešenia aj vprospech prírody, rýb i vodákov.

Na webovej stránke rioGranus ( kliknúť na logo vpravo) je petícia, ktorej vyplnením a odoslaním podporíte dobrú vec !(MODRÝ         ŠTVOREC - a zaujímavé v ňom je aj video ! )

PETIČNÁ KAMPAŇ JE UŽ UKONČENÁ  ! ! !

 
Silvestrovska vychadzka na Žibricu Print

Silvestrovská vychádzka 2010 - na Žibricu.

Pod velením Vlada sa vydarila. Malé posedenie u Vlada, koláčiky a prípitok. Potom prechádzka a chvíľka pri ohníku. Na koniec kapustnica a iné dobroty u Vlada. Bohužiaľ fotografie mám len z prestávky pri ohníku a vrcholového prípitku. Ktovie z čoho bolo tak veselo?

Read more...
 
Zamkýnanie Hrona Print

V sobotu 18 septembra bol zamknutý Hron.

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite si na:

SPLAVUJETE RIEKY ? na tejto stránke !

 
«StartPrev12345678910NextEnd»

Page 9 of 12
 

Kto je prihlásený?

We have 4 guests online

Prihlásenie

Ak si želáte vytvoriť účet kontaktujte administrátora: admin(zavinac)aquarius.skNávštevy

Content View Hits : 100879