Úvodná stránka Kde sme boli
Zážitky zo splavov a iných akcií.


Malý Dunaj pre rodiny s deťmi Print

Malý Dunaj pre rodiny s deťmi

uskutočnený v rámci projektu Nitrianskej komunitnej nadácie "Voľný čas na vode - splavy pre rodiny s deťmi".

Akciu podporili

 

Putovanie krajinou v kanoe. Malé dobrodružstvá v prúdoch vody. Tajomná noc na brehu rieky pri ohni, alebo noc v stane a zaspávanie pri šumení vody. Kto ako dieťa alebo aj dospelý nesníval o takomto zážitku. Ako vodáci sme na túto romantiku zvyknutí, ale rozhodli sme sa tieto zážitky predstaviť aj rodinám s deťmi, ktoré by sa na splav asi nikdy nedostali. Materiálno-technické zabezpečenie a logistika je trochu komplikovanejšia ako pri iných druhoch turistiky. Treba mať plavidlá, pádla, vesty, dopravu na miesto štartu aj z cieľa domov. Dnes sú firmy čo vám tieto služby zabezpečia, ale cena nie je vždy celkom romantická. Preto sme sa rozhodli s pomocou sponzorov aj vlastného klubového materiálu zorganizovať splav pre  rodiny s deťmi z Nitry, vybrané Materským centrom Klokanček. Pre päť rodín s deťmi sme v termíne od 15. 7. do 18. 7. pripravili splav Malého Dunaja.

 

Štartovali sme od mlyna v Tomášikove, kde sme prvú noc prespali. Vodné mlyny v takto zachovalom stave je možné nájsť už len na pár miestach.

Read more...
 
Máme nové lode Print

 

Vďaka podpore Nitrianskej komunitnej nadácie a jej partnera Bramac a podpore Nitrianskeho samosprávneho kraja sa podarilo obnoviť "lodný" park klubu. Lode zakúpené z projektu Voľný čas na vode - splavy pre rodiny s deťmi č. 11B - 1. OKG/2010 budú slúžiť na organizovanie splavov pre rodiny s deťmi.

 

Zo získaných prostriedkov a prostriedkov klubu sme kúpili päť plastových kanoe Vydra NOE.

 

 

Read more...
 
Morava 2010 Print

Morava 2010     Brodské - Devín

 

Prvé táborisko. V Brodskom sme zložili lode a šoféri odviezli autá do Devínskej Novej Vsi a vrátili sa vlakom. Táborili sme medzi ramenom a Moravou. Ranný kúpeľ v čistučkom a teplom ramene bol lahodný. Večerný program nám spestril Juraj púšťaním balónov šťastia.

Read more...
 
Veľkonočné upratovanie na Hrone. Print

Začal som pripravovať príspevok o jarnom čistení Hrona, ale pretože sa blížil čas televízneho seriálu, urobil som si krátku dvojhodinovú prestávku, po nej som znovu otvoril stránku a ajhľa, príspevok o akcii bol na nej.Keďže faktograficky už vlastne Peťo zhrnul všetko, ja len doplním pár drobností a spestrím niekoľkými obrázkami. Naozaj z verejných priestranstiev si ľudia robia smetisko a veľká voda to potom rozvešia po stromoch a kríkoch ako ,,prvomájovú výzdobu

Read more...
 
Čistenie Hrona Print

Čistý Hron - 1. jarné upratovanie Hrona

Brehy Hrona sa za ostatných 20 rokov zmenili na nepoznanie. Začínajú podobať na skládku odpadu všetkého druhu - komunálneho, stavebného, autovrakovisko, šrotovisko. Stromy sú ovešané kusmi papiera aj všetkými druhmi plastov. Nuž takí sme. Našťastie sú ľudia čo sa neuspokoja s nariekaním a sťažovaním sa, ale niečo urobia. VK Hron v spolupráci s RIO GRANUS a s podporou Obecného úradu Kalná nad Hronom a Fondu T-Mobile Slovensko, a.s. Nadácie Pontis zorganizovali 1. jarné čistenie Hrona. Tak sa v sobotu 27. marca 2010 takmer 40 dobrovoľníkov rozišlo od lodenice v Kalnej a po oboch brehoch Hrona, v úseku od mosta po plynovod , začalo zbierať do plastových vriec odpad. Medzi nimi aj 6 statočných z nášho nitrianskeho klubu. Zaujímavé je že najmladší aj najstarší čistič boli z Nitry. Do štvrtej sa nazbieralo viac ako 150 vriec odpadu. Bohužiaľ, je to kvapka v oceáne a prvá veľká voda vyčistený breh opäť zanesie odpadkami. Do budúcnosti preto Mário okrem zbierania odpadu plánuje pridať ďalšiu taktiku - počas splavu zaznamenávať GPS súradnice čiernych skládok na brehoch Hrona a prítokoch. Údaje sa budú posielať príslušným úradom, zodpovedným za likvidáciu skládok. Tak by sa postupne mohla situácia začať zlepšovať. Za pár desiatok rokov sa naši vnuci zas budú môcť hrať na čistých lúkach pri Hrone, tak ako sme to robili kedysi my. Ak tie lúky nezmiznú pod asfaltom diaľníc alebo betónom priehrad... Po čistení nás čakal guláš  a večerný ohník. Ako inak by vodáci trávili jarný večer pri vode?

 

Read more...
 
«StartPrev12345678910NextEnd»

Page 10 of 12
 

Kto je prihlásený?

We have 3 guests online

Prihlásenie

Ak si želáte vytvoriť účet kontaktujte administrátora: admin(zavinac)aquarius.skNávštevy

Content View Hits : 100878